Historia
Kaplica pod wezwaniem Świętego Józefa Rzemieślnika w Ojcowie.
Historia
Wpisany przez Qba   
Niedziela, 02 Listopad 2008 19:41

Kaplica Na Wodzie , OjcówTen nadzwyczajny budynek sakralny, został wzniesiony w 1901 roku. Jego budowę zlecił ówczesny dyrektor zakładu hydropatycznego - dr Stanisław Niedzielski. Jej niecodzienne położenie (bo kaplica leży na strumieniu) związane jest z zarządzeniem cara Mikołaja II, które zabrania budowania kaplic, kościołów itp. na ziemi Ojcowskiej..
Więcej…
 
Zarys historii zespołu sakralnego na Grodzisku
Historia
Wpisany przez Qba   
Niedziela, 13 Lipiec 2008 21:50
Kościół N.M.P. i Pustelnia Bł.Salomei znajduje się w Grodzisku koło Ojcowa. Pierwsze wzmianki o tym miejscu pochodzą z początku XIII wieku. Według Jana Długosza gród obronny , który miał zabezpieczać Kraków wzniósł tutaj król Henryk Brodaty.

Swoim wyjątkowym urokiem Grodzisko oddziaływuje tak jak przed wiekami tak i dzisiaj na przybywających tutaj pielgrzymów i turystów. Piękne krajobrazy ojcowskie, architektura Pustelni Błogosławionej Salomei i cisza kształtują ich ducha i wrażliwość. Bóg twórca wszelkiego piękna i wewnętrznej harmonii pozwala się znaleźć tym którzy Go tutaj szukają. Tak jak Salome przed wiekami tutaj dorastała do świętości tak i dzisiaj poszukujący Boga mogą go tutaj odnaleźć. 

.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 2
 

Galeria

Gościmy

Aktualnie jest 4 gości online