Historia
Kaplica Na Wodzie na youtube
Historia
Wpisany przez Administrator   
Środa, 07 Wrzesień 2016 17:56
Kaplica Na Wodzie pojawiła się w 5 odcinku serii "Drewniana Jura", zrealizowanym przez RefleksjaTV filmie na temat obiektów sakralnych w jurajskiej części szlaku architektury drewnianej.
Link do materiału: https://www.youtube.com/watch?v=VqilqHqarng
 
Tajemnica Grodziska - film
Historia
Wpisany przez Qba   
Sobota, 28 Grudzień 2013 19:57

Fragment "Tajemnicy Grodziska" - filmu powstałego w ramach programu Filmoteka Małopolska, prowadzonego przez Województwo Małopolskie.
Bieżący fragment publikowany i spreparowany jest w celach promocyjnych przez Parafię Ojców-Grodzisko.


.
Więcej…
 
Pustelnia w Grodzisku
Historia
Wpisany przez Administrator   

Pustelnia w Grodzisku składa się z trzech zasadniczych trzonów, zestawionych w miejscu o naturalnej dramaturgii i wyjątkowym pięknie. W jedną spójną całość łączy się tutaj zachwycająca przyroda i architektura.


Bramy PustelniPierwszym z elementów jest zespół otoczony kamiennym murem cmentarnym, a w nim kościół Wniebowzięcia Marii z plastycznym Ogrójcem, wysoka Kolumna Błogosławionej Salomei i tzw. Dom Kapelana. Mur posiada trzy bramy, w tym dwie na jednej wspólnej osi.

.
Więcej…
 
Pustelnia Błogosławionej Salomei Piastównej w Grodzisku koło Skały
Historia
Wpisany przez (sl)   
Niedziela, 18 Wrzesień 2011 21:02
Wspaniałe barokowe założenie, zwane Pustelnią Błogosławionej Salomei w Grodzisku, jest zapewne najoryginalniejszym z zespołów architektoniczno-krajobrazowych drugiej połowy XVII wieku w naszym kraju. Historia tego miejsca zaczyna się jednak już w epoce wczesnego średniowiecza.

Około 1228 roku na wyniosłej skale jurajskiej, dominującej nad doliną Prądnika, książę Henryk Brodaty - władający Śląskiem, a dążący do zjednoczenia rozbitego na dzielnice Królestwa Polskiego - wzniósł warowny gród, od którego bierze się nazwa miejsca: Grodzisko.

.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2
 

Galeria

Gościmy

Aktualnie jest 4 gości online