Ogłoszenia parafialne 04/2011
Wpisany przez Stanisław Langner   
Poniedziałek, 04 Kwiecień 2011 21:12

ojcow-grodzisko

 


 

24 kwietnia 2011

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

1. „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!” Dzisiaj Jezus Chrystus śmierć pokonał i otworzył nam bramy życia wiecznego. Wyrażamy wobec siebie nawzajem radość paschalną, bo w swym Synu Bóg obdarzył nas nowym życiem. Chcemy razem z Nim zmartwychwstawać do nowego życia w światłości.

2. Niedzielą Zmartwychwstania rozpoczynamy Okres Wielkanocy w liturgii Kościoła. Trwać on będzie przez pięćdziesiąt dni, do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Jest to czas radości, obchodzony jako jeden dzień świąteczny, jako wielka niedziela. Szczególnie osiem pierwszych dni, tzw. oktawę Wielkanocy, obchodzimy jako jedną uroczystość. Dlatego zachęcam w tych dniach do uczestnictwa we Mszach świętych.

3. 1 maja w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzimy w naszej wspólnocie parafialne Uroczystość Św. Józefa Rzemieślnika, Patrona Kościółka na Wodzie. Przez cały tydzień będziemy się przygotowywać do tej Uroczystości poprzez nowennę do Św. Józefa. W tym dniu również Ojciec św. Benedykt XVI ogłosi uroczyście swego poprzednika Jana Pawła II błogosławionym.

4. Jest już tradycją w naszej parafii, że podczas Mszy św. w Uroczystość Odpustową ma miejsce błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Zapraszam serdecznie, aby w ty dniu przybyć swoimi samochodami lub motocyklami.

5. Porządek Mszy świętych w nadchodzącym tygodniu:

- w Poniedziałek Wielkanocny 25 IV - Msza św. w Ojcowie:

- o 8.00 – za śp. Mariana, Lubiny, Jana i Heleny,

- o 10.00 – w int. Alicji o Boże bł. i potrzebne łaski w życiu z ok. 1 rocznicy urodzin,

- w Grodzisku: o 12.00 – za śp. Marka Idzika z ok. imienin; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Teresa Góralska, o godz. 14.00 – Msza św. i chrzest Juliana Żaka;

Nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczorowej w Ojcowie.

- 26 IV wt. w Ojcowie o 18.00 – w int. Martyny, maturzystki, o dary Ducha Świętego,

- 27 IV śr. w Grodzisku o 18.00 – za śp. Martę w 1-rocznicę śmierci i za śp. Mieczysława,

- 28 IV czw. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Jerzego Nowaka,

- 29 IV pt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Janinę Jankowską i Julię Chreniak,

- 30 IV sob. w Ojcowie 18.00 – za śp. Krystynę Zawisza, Franciszka, Bogusława, Mariuszka i Zofię Zawisza, zam. wnuczka Monika,

- 1 V nd. Msze św. w Ojcowie:

– o 8.00 – 1) za Parafian i za Ks. Proboszcza, Mszę św. zamówiły Siostry Różańcowe, 2) za śp. Krystynę Zawisza,

- o 10.00 – 1) Msza św. dziękczynno – błagalna do Miłosierdzia Bożego w int. dzieci i wnuków z rodziny Katarzyńskich, 2) w int. Kamili Pietraś z ok. przyjęcia sakramentu chrztu św.,

- o 18.00 – o Boże bł. dla rodziny Knapik w 20 rocznicę ślubu rodziców,

- o 12.00 w Grodzisku – w int. Małgorzaty o dary Ducha Świętego i pomyślne zdanie matury.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę dużo zdrowia, wszelkich łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.

 

17 kwietnia 2011

 


Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej


1. „Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć krzyżowa. Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dał Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.” Jezus Chrystus, Cierpiący Sługa Boga, jest naszym Zbawicielem i Panem. Tym, który przez śmierć na krzyżu, daje nam nowe życie. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w przeżywanie największych tajemnic naszej wiary – męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

2. Zapraszam was wszystkich do uczestniczenia w modlitwie Kościoła w Wielkim Tygodniu. W Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma w Katedrze kieleckiej o godz. 9.00, Ksiądz Biskup z udziałem wszystkich kapłanów diecezji, poświęci olej krzyżma i olej namaszczenia chorych. Oleju krzyżma używa się podczas sprawowania sakramentów chrztu, bierzmowania i święceń kapłańskich. Jest to dzień ustanowienia przez Chrystusa sakramentu eucharystii i kapłaństwa.

- 21 kwietnia w Wielki Czwartek o godz. 18.00 w Ojcowie - Msza Wieczerzy Pańskiej. Rozpoczyna ona obchody Triduum Paschalnego. Pod koniec Mszy św. odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia tzw. ciemnicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

- 22 kwietnia w Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy św. Gromadzimy się natomiast na Drodze Krzyżowej w Ojcowie o godz. 17.00. Będziemy uczestniczyć w liturgii słowa Bożego, adoracji Krzyża i Komunii św. Na zakończenie liturgii, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 20.00.

- 23 kwietnia w Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów: w Ojcowie o godz. 10.00 i w Grodzisku o godz. 12.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 w Ojcowie. Uroczystość Wigilii Paschalnej składa się z liturgii światła, liturii słowa Bożego oraz z liturgii chrzcielnej i Eucharystii. W noc Zmartwychwstania Pańskiego zabrzmi radosne Alleluja.

- 24 kwietnia w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w Ojcowie o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna i Msza św. W uroczystej procesji pójdziemy za Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie drogą w kierunku Ojcowa i Groty Matki Bożej. Proszę o pomoc podczas procesji. Proszę, aby Panie z Koła Różańcowego przyniosły świece, zapraszam też dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji. Proszę również o posprzątanie otoczenia przy kościele w Ojcowie i Grodzisku.

3. Porządek Mszy świętych w nadchodzącym tygodniu:

- 18 IV pn. - Msza św. tylko rano w Kaplicy Br. Albertynów o 7.00,

- 19 IV wt. w Ojcowie o 18.00 – w int. wnuków Norberta i Patryka o szczęśliwe zdanie matury i egzaminów,

- 20 IV śr. w Grodzisku o 18.00 – w int. Parafian,

- 21 IV czw. w Ojcowie o 18.00 – w int. Księdza Proboszcza, zam. Parafianie,

- 23 IV sob. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Zofię Basaraba i Zofię Herian,

- 24 IV nd. w Ojcowie:

– o 6.00 – za Parafian, z racji Mszy św. rezurekcyjnej nie będzie Mszy św. o godz. 8.00,

- o 10.00 – za śp. Sławomira Tarnówkę, podczas Mszy chrzest św. przyjmie Antonina Dyba,

- o 18.00 – w int. Kasi o zdrowie i Boże bł. z okazji 6 rocznicy urodzin,

- o 12.00 w Grodzisku – za śp. Agnieszkę i Tomka Parzniewskich, Wacława, Mariannę i Józefa Madejów, Franciszkę, Tomasza i Kazimierza Boroniów, Władysława Dziedzica. Podczas Mszy chrzest św. przyjmie Kamil Gardias.

4. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę dużo zdrowia, wszelkich łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.

 

 

 

10 kwietnia 2011

Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedzielę Wielkiego Postu

1. „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?”. Słowa Pana Jezusa skierowane do Marty, są też słowami skierowanymi do każdego z nas. Czy wierzysz w to, że Jezus jest zmartwychwstaniem i życiem?

2. Mija rok od tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, jednych z najwybitniejszych przedstawicieli naszego narodu. Prosimy Pana Boga, aby przyjął ich do swego domu. Prosimy też, aby ich śmierć nie była nadaremna, ale przyczyniła się do narodowego pojednanie, zwycięstwa prawdy nad kłamstwem i dobra nad złem.

3. Dobiegają końca w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Dziękuję ks. dr Janowi Jagiełce za ich przeprowadzenie. Niech Duch św. dopomaga nam, aby zbliżające się dni męki i śmierci Jezusa Chrystusa, były przeżyte przez nas jak najlepiej.

4. Dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na pomoc dla mieszkańców Japonii. Sumę w wysokości 724 zł przekazałem do Caritas Diecezji Kieleckiej. Dziękuję też za ofiary w wysokości 355 zł na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego, ale proszę o dalszą pomoc na ten cel. Możemy od dzisiaj kupić baranki na stół wielkanocny rozprowadzane przez naszą Caritas, w wysokości 5 zł. Pieniądze te będą przeznaczone na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę świąteczne pamiątki przy naszym kościele będą sprzedawać przedstawiciele DPS z Woli Kalinowskiej.

5. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa, podczas Mszy św. będzie poświęcenie palm i czytanie opisu Męki Pańskiej wg św. Mateusza.

6. Intencje mszalne w nadchodzącym tygodniu:

- 11 IV pn. – Msza św. tylko rano w Kaplicy Br. Albertynów o 7.00,

- 12 IV wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Barbarę Bauman, int. od uczestników pogrzebu,

- 13 IV śr. w Grodzisku o 18.00 – int. wolna,

- 14 IV czw. w Ojcowie o 18.00 – w int. dobroczyńców naszej Parafii,

- 15 IV pt. w Ojcowie o 18.00 – int. wolna,

- 16 IV sb. w Ojcowie o 18.00 – w int. Państwa Bartosza i Marzeny, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w 1 rocz. ślubu,

- 17 IV nd. Msze św. w Ojcowie:

- o 8.00 – za śp. Krystynę Zawisza, zam. wnuczka Monika z rodziną,

- o 10.00 – Msza dziękczynno – błagalna, o szczęśliwe zdanie matury przez wnuczkę,

- o 18.00 – za śp. Annę Walo,

- o 12.00 w Grodzisku – za śp. Tadeusza Kiszkę w 6 rocz. śmierci.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i licznych łask Bożych.

 

 

3 kwietnia 2011

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV Niedzielę Wielkiego Postu

1. „Niegdyś byliście ciemnością, lecz teraz jesteście światłością w Panu: postępujcie jak dzieci światłości. Owocem bowiem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość, i prawda”. Słowa św. Pawła z dzisiejszego listu do Efezjan przypominają nam, że jesteśmy powołani do świętości, tak jak osiągnął ją w swoim życiu Jan Paweł II.

2. Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za dar życia i posługi dla Kościoła i Ojczyzny sługi Bożego Jana Pawła II. Starajmy się poznać jak najlepiej jego dziedzictwo i przez jego wstawiennictwo wypraszajmy potrzebne nam w życiu łaski.

3. W tym tygodniu w naszej parafii będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Jan Jagiełka. Nauki rekolekcyjne w piątek i sobotę o godz. 18.00 w Ojcowie oraz na Mszach św. w niedzielę. Spowiedź św. w sobotę od godz. 17.00. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do jak najliczniejszego uczestnictwa w rekolekcjach. Proszę o modlitwę, aby rekolekcje przyniosły obfity owoc przez nasze nawrócenie i chrześcijańskie życie.

4. W miesiącach od kwietnia do końca października w niedziele będzie sprawowana dodatkowa Msza św. w Ojcowie o godz. 18.00. W tygodniu zaś Msze św. będą odprawiane o godzinie 18.00.

5. Proszę serdecznie o pomoc finansową na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Ofiary te proszę składać w kopertach. Dzisiaj zaś zbieramy dodatkowe ofiary na pomoc dla mieszkańców Japonii dotkniętych klęską trzęsienia ziemi i tsunami.

6. Intencje mszalne w nadchodzącym tygodniu:

- 4 IV pn. – Msza św. tylko rano w Kaplicy Br. Albertynów o 7.00 za Parafian,

- 5 IV wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Józefa w 1 rocz. śmierci,

- 6 IV śr. w Grodzisku o 18.00 – w intencji Państwa Barbary i Marcina w 20 rocz. ślubu,

- 7 IV czw. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Krystynę Mandziejewską w 10 rocz. śmierci,

- 8 IV pt. w Ojcowie o 18.00 – 1) za śp. Krystynę Zawisza, 2) za śp. Benignę i Wojciecha Starczyńskich,

- 9 IV sb. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Wacława Boronia w 6 rocz. śmierci,

- 10 IV nd. Msze św. w Ojcowie:

- o 8.00 – 1) za Parafian, 2) za śp. Zdzisława Witka, zam. rodzina Bosaków,

- o 10.00 – 1) za śp. Helenę Gajewską w 3 rocz. śmierci, 2) za śp. Stanisława i Zuzannę Opalskich w rocz. śmierci,

- o 18.00 – za śp. ks. Zbigniewa Siubra i zmarłych z rodz. Koczwarów i Madejów,

- o 12.00 w Grodzisku – 1) o zdrowie i Boże bł. dla rodziny Siudek, 2) za śp. Jerzego, Genowefę i Jerzego Sewerynów oraz zmarłych z rodziny.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i licznych łask Bożych.

 

.
 
 

Galeria

Gościmy

Aktualnie jest 98 gości online