Ogłoszenia parafialne 06/2011
Wpisany przez Stanisław Langner   
Poniedziałek, 06 Czerwiec 2011 18:13

ojcow-grodzisko

 


 

26 czerwca 2011

 

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

1. Życie chrześcijanina jest życiem ukrytej jedności z Chrystusem w komunii Kościoła. Tę prawdę przypomniał nam dzisiaj św. Paweł: „Czyż nie wiadomo, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć? … po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie, jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca. … Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.”

2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli przygotować ołtarze wystawienia i procesję na Uroczystość Bożego Ciała oraz godnie ją przeprowadzić. Zapraszam w najbliższy czwartek na uroczystą procesję eucharystyczną w oktawę uroczystości Bożego Ciała do Grodziska na godz. 18.00. Zapraszam też rodziców z małymi dziewczynkami do sypania kwiatów.

3. Przypominam, że przez cały miesiąc czerwiec modlimy się do Serca Jezusowego po wieczornej Mszy św. Zachęcam do wspólnego odmawiania w domu Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego.

4. W tym tygodniu w modlitwie Kościoła wspominamy:

- 28 VI wt. – św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

- 29 VI śr. – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, składane ofiary w tym dniu są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej,

- 30 VI czw. – oktawa Uroczystości Bożego Ciała,

- 1 VII pt. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

- 2 VII sb. – Niepokalanego Serca NMP, wspomnienie.

5. Porządek Mszy świętych w nadchodzącym tygodniu:

- 27 VI pn. w Ojcowie o 7.00 – w Kaplicy Br. Albertynów, za śp. Mariana Kafla, nie będzie Mszy św. wieczornej,

- 28 VI wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Piotra Tarnówkę,

- 29 VI śr. w Grodzisku o 17.00 – za Maksymiliana w 1 rocz. ur., o Boże bł. i o 18.00 w Ojcowie za śp. Piotra Marcińskiego z ok. imienin,

- 30 VI czw. o 18.00 - Msza św. dziękczynna o Boże bł. dla rodz. Baranków, Msza św. z procesją w Grodzisku, a nie w Ojcowie,

- 1 VII pt. w Ojcowie o 18.00 – Msza św. dziękczynna w 1 rocz. zawarcia małżeństwa w int. Urszuli i Szymona, o Boże bł., dar zdrowia i szczęśliwe rozwiązanie; Przed Mszą św. spowiedź od godz. 17.30 i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

- 2 VII sb. o 16.00 w Ojcowie – ślub Agnieszki Madejskiej i Tomasza Boronia,

- o 18.00 w Grodzisku za śp. Annę, Józefa, Władysława, Kazimierza, Józefa i Helenę Dziedziców,

- 3 VII nd. w Ojcowie:

- o 8.00 – za śp. Mariana Kafla, - o 10.00 – za śp. Bolesława Grzywnowicza, - o 18.00 – za śp. Piotra Jankowskiego,

- w Grodzisku o 12.00 – w int. rodziny Siudek o Boże bł. i potrzebne łaski w życiu małżeńskim z ok. 22 rocz. ślubu dzieci i 47 rocz. ślubu rodziców.

6. Dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają planowane prace przy kościółku w Ojcowie lub w Grodzisku.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę dużo zdrowia, wszelkich łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.

 

 

19 czerwca 2011

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj oddajemy cześć i uwielbienie Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Bogu, który „tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Dzięki objawieniu Bożemu poznaliśmy Ojca, Syna, Słowo Prawdy i Ducha Uświęciciela i zaproszeni jesteśmy, aby z Nim żyć w jedności przez wiarę i miłość.

2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Z Chrystusem ukrytym w Najświętszy Sakramencie przejdziemy w procesji eucharystycznej Doliną Prądnika. Procesję rozpoczniemy od Kościółka na Wodzie o godz. 7.30, po procesji Msza św. Proszę serdecznie o przygotowanie 4 ołtarzy wystawienia: mieszkańców Zazamcza – przy Grocie Matki Bożej, mieszkańców Ojcowa – przy Krzyżu pod Zamkiem Ojcowskim i przy parkingu – przy figurze św. Jana Nepomucena oraz Przewodników PTTK – przy budynku przystanku. Zapraszam rodziców z małymi dziewczynkami do sypania kwiatów.

3. Zapraszam na adorację i modlitwę do Serca Jezusowego po wieczornej Mszy św. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni, to odmówmy wspólnie w domu Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu w modlitwie Kościoła wspominamy:

- 21 VI wt. – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

- 25 VI pt. – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. Porządek Mszy świętych w nadchodzącym tygodniu:

- 20 VI pn. w Ojcowie o 7.00 – za śp. Mariana Kafla, nie będzie Mszy św. wieczornej,

- 21 VI wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Władysława Bubaka w 1 rocz. śm., zamówiła siostra Barbara,

- 22 VI śr. w Grodzisku o 18.00 – za śp. Helenę i Eugeniusza, Kazimierza i Jadwigę,

- 23 VI czw. w Ojcowie o 8.00 – za Parafian, o 10.00 – za śp. Stanisławę Gaj, o 18.00 – za śp. Jana Wilka i Wacławę Błachno, zam. rodzina Wilków, o 12.00 w Grodzisku – za śp. Mariannę Gajowczyk w rocz. śm.,

- 24 VI pt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Jana, Agatę Katarzyńskich i o Boże bł. dla Jana,

- 25 VI sb. o 14.00 w Ojcowie – ślub Kamili Wójcik i Tomasza Breguły,

- 26 VI nd. w Ojcowie:

- o 8.00 – za śp. Władysława Jasińskiego, - o 10.00 – za śp. Jana Wawro i Jana Tabaka, - o 18.00 – za śp. Sławomira Tarnówkę,

- w Grodzisku o 12.00 – za śp. Wandę i Jana Gajewskich.

6. Dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na KUL w wysokości 236 zł. Proszę o pomoc na planowane prace nowego zagospodarowania placu przed Kościółkom „Na Wodzie”, w tym celu po Mszy św. będę rozdawał zdjęcia cegiełki. Dziękuję p. Markowi Opalskiemu za wykonanie i ofiarowanie zdjęć na ten cel.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę dużo zdrowia, wszelkich łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.

 

12 czerwca 2011

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę

Zesłania Ducha Świętego

1. Z Księgi Dziejów Apostolskich: „Nagle spadł z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. … głosząc wielkie dzieła Boże.” Z całym Kościołem wołamy dzisiaj: „Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swych wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”.

2. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocy, czas przeżywania przez nas największych prawd wiary Kościoła. Chciejmy ponieść w naszą codzienność blask chwały Zmartwychwstałego Pana oraz moc Ducha Świętego. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Zwykły.

Zapraszam codziennie na adorację i modlitwę do Serca Jezusowego po wieczornej Mszy św. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni, to odmówmy wspólnie w domu Litanię do Najświętszego Serca P. J.

3. Zapraszam młodzież na IX Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej do Wiślicy, które odbędzie się w sobotę 18 czerwca.

4. W tym tygodniu w modlitwie Kościoła wspominamy:

- 13 VI pn. – NMP Matki Kościoła, święto,

- 14 VI wt. – bł. Michała Kozala, biskupa,

- 15 VI śr. – bł. Jolanty, zakonnicy, wspomnienie,

- 17 VI pt. – św. Brata Alberta Chmielowskiego, wspomnienie,

- 19 VI ndz. – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

5. Porządek Mszy świętych w nadchodzącym tygodniu:

- 13 VI pn. w Grodzisku o 18.00 – za śp. Kazimierę i Jana Blasińskich, Marię, Piotra, Stanisława i Pawła Boroniów,

- 14 VI wt. w Ojcowie o 18.00 – o dar zdrowia dla Zofii,

- 15 VI śr. w Grodzisku o 18.00 – o pomyślną operację i zdrowie dla Barbary,

- 16 VI czw. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Janinę Boroń w rocz. śm., zam. córka,

- 17 VI pt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Helenę i Eugeniusza, Kazimierza i Jadwigę,

- 18 VI sb. o 16.00 w Ojcowie – ślub Pauliny Krawczyk i Przemysława Bernaś, o 18.00 w Ojcowie – za śp. Jana i Marię Boroń,

- 19 VI nd. w Ojcowie:

- o 8.00 – 1) za śp. Władysławę Katarzyńską, 2) za Parafian, - o 10.00 – za śp. Stanisławę, Stefana i Mariana Szwajcowskich, Mariannę, Władysława, Stanisława Tokaj, Janinę Kózkę, - o 18.00 – za śp. Zofię Przydział w 16 rocz. śm.

- w Grodzisku o 12.00 – za śp. Jana Morawskiego, zam. koleżanki i koledzy ze szkoły.

6. Dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na Świątynię Opatrzności Bożej w wysokości 725 zł. Dzisiaj po Mszy św. zbieramy dodatkowe ofiary na KUL.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę dużo zdrowia, wszelkich łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.

 

5 czerwca 2011

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Z Księgi Dziejów Apostolskich: „ Pan Jezus powiedział do uczniów: << gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi światkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.>> Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu.” Wierzymy, że my, którzy przez chrzest święty należymy do Chrystusa, połączymy się z Nim w chwale. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, którym nas obdarza każdego dnia oraz dziękujemy sobie nawzajem za wszystkie znaki miłości.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony w szczególności czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam codziennie na adorację i modlitwę do Serca Jezusowego po wieczornej Mszy św. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni, to odmówmy wspólnie w domu Litanię do Najświętszego Serca P. J.

3. Zapraszam młodzież na IX Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej do Wiślicy, które odbędzie się w sobotę 18 czerwca. Wy młodzi jesteście wezwani bo budować swoje życie na funda męcie wiary i jedności z Chrystusem we wspólnocie Kościoła.

4. W tym tygodniu w modlitwie Kościoła wspominamy:

- 8 VI śr. – św. Jadwigi Królowej, wspomnienie,

- 10 VI pt. – bł. Bogumiła, biskupa, wspomnienie,

- 11 VI sb. – św. Barnaby, apostoła, wspomnienie,

- 12 VI ndz. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Ofiary zbierane w tym dniu dodatkowo po Mszy św. będą przeznaczone na KUL.

5. Porządek Mszy świętych w nadchodzącym tygodniu:

- 6 VI pn. Msza św. rano o 7.00 w Ojcowie w kaplicy Br. Albertynów,

- 7 VI wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Wiktorię, Zygmunta, Marię i Błażeja,

- 8 VI śr. w Grodzisku o 18.00 – za śp. Mariana Rogozika, Teofilę Alinę Rogozik i Stanisława Kurek,

- 9 VI czw. w Ojcowie o 18.00 – int. wolna,

- 10 VI pt. w Ojcowie o 18.00 – w 30 rocz. ślubu Haliny i Stanisława o Boże bł. na dalsze lata wspólnego życia, zam. dzieci,

- 11 VI sb. o 18.00 w Ojcowie – za śp. Krystynę, Józefę i Tadeusza Morawskich,

- 12 VI nd. w Ojcowie:

- o 8.00 – o Boże bł. dla pewnej rodziny przez wstawiennictwo św. Antoniego,

- o 10.00 – za śp. Dawida Grzywnowicza,

- o 18.00 – za Parafian,

- w Grodzisku o 12.00 – za śp. Józefa, Stanisławę Katarzyńskich i syna Stanisława Katarzyńskiego.

Po Mszy św. w Grodzisku poświęcenie pól. Spotkanie i modlitwa przy krzyży na drodze z Grodziska do Skały.

6. Dziękuję na ręce pana Tomasza Gubały wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania pięknej uroczystości poświęcenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w Bramie Krakowskiej. Dziękuję też jednej rodzinie za złożenie ofiary na prace przy kościele w Ojcowie w wysokości 500 zł.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę dużo zdrowia, wszelkich łask Bożych i Bożego błogosławieństwa.

 

 

.
 
 

Galeria

Gościmy

Aktualnie jest 51 gości online