Adwent - radosny czas oczekiwania
Wpisany przez Ks. Karol Starczewski   

Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko.


Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę, którą będziemy zanosić przez cały czas trwania Adwentu. Pragniemy modlić się zarówno za dzieci, które mają się narodzić, za już narodzone jak i za ich rodziców. Będziemy prosić również o przemianę serc wszystkich ludzi, dla których życie jest wartością podważalną.

Przez 23 dni Adwentu spotkamy się z 23. dziećmi cierpiącymi na różnorodne, wrodzone niepełnosprawności i choroby. Spróbujemy przyjrzeć się jak żyją, z jakimi trudnościami się zmagają i co to oznacza dla nich i dla ich rodziców. Każdego dnia przybliżać będziemy historię dziecka
z niepełnosprawnością lub schorzeniem. Jednocześnie modlić się będziemy za te wszystkie dzieci, które są doświadczone takim stanem oraz za te, które z podobnymi problemami przyjdą na świat.
Patronat honorowy akcji adwentowej objął Ks. Biskup Kazimierz Gurda.

Co oznacza włączenie się w akcję adwentową?

Włączenie się w akcję adwentową zakłada codzienne zapoznanie się z rozważaniem dotyczącym niepełnosprawności bądź choroby dziecka oraz odmówienie stałej modlitwy. Całość powinna zająć ok. 10 minut dziennie.

Przez ile dni trwa modlitwa?

Modlitwa trwa przez cały Adwent, w tym roku są to 23 dni, od 2 do 24 grudnia włącznie.

Gdzie i o której godzinie będzie odmawiana?

Miejsce i czas modlitwy zależy od własnego wyboru. Proponujemy odmawianie modlitwy w obecności Najświętszego Sakramentu.

Kto może się włączyć?

W modlitwę może włączyć się każdy. Zachęcamy do podejmowania modlitwy także przez dzieci, całej rodziny, Wspólnoty oraz Parafie.

Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i wsparciem w czasie tegorocznej, ogólnopolskiej akcji wielkopostnej „40 Dni Dla Życia”. Mamy nadzieję, że i akcja adwentowa spotka się z przychylnością i zaangażowaniem wielu serc, dlatego też prosimy o rozpowszechnianie i zachęcanie do wzięcia udziału w tej modlitwie.

Zachęcamy do zgłaszania swojego uczestnictwa w modlitwie na stronie:

www.duchowaadopcjadziecka.wordpress.com. Jeśli znasz osoby, które mogłyby zaangażować się w modlitwę, a nie mają dostępu do Internetu, pomóż im i zgłoś te osoby!

Posiadamy też swoją stronę na portalu społecznościowym Facebook:

http://www.facebook.com/pages/Duchowa-Adopcja-Dziecka-Pocz%C4%99tego/138155636288047

Modlitwa wraz z rozważaniem będzie umieszczana każdego dnia na naszej stronie internetowej, na naszym profilu na Facebook’u, a także zostanie wysłana drogą mailową do osób, które zgłoszą swoje uczestnictwo.

Ks. Karol Starczewski (duchowaadopcjadziecka.wordpress.com)

.
 
 

Galeria

Gościmy

Aktualnie jest 116 gości online