Ogłoszenia parafialne 5/2013
Wpisany przez Administrator   
Środa, 29 Maj 2013 16:01

ojcow-grodzisko

26 maja 2013

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy  

Uwielbiając Trójcę Przenajświętszą, pamiętajmy na słowa św. Pawła, że „miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany”. W Duchu Świętym módlmy się przez Syna do Ojca.

W tym tygodniu w czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszam w tym dniu do uczestniczenia w procesji eucharystycznej.

Procesja rozpocznie się o godz. 7.30 w Ojcowie, od Kościółka na Wodzie, po procesji Msza św. Proszę serdecznie o przygotowanie 4 ołtarzy wystawienia: mieszkańców Zazamcza – przy Grocie Matki Bożej, mieszkańców Złotej Góry – przy Krzyżu pod Zamkiem Ojcowskim, mieszkańców Ojcowa - przy figurze św. Jana Nepomucena oraz Przewodników PTTK – przy budynku przystanku. Zapraszam rodziców z małymi dziewczynkami do sypania kwiatów. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w Grodzisku. Proszę o posprzątanie otoczenia na trasie procesji.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: - 29V śr. – św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy; - 31V pt. – Nawiedzenie NMP, święto; 1VI sob.- św. Justyna, męczennika. Zachęcam, abyśmy w tym ostatnim tygodniu maja licznie gromadzili się na nabożeństwie majowym, by przez wstawiennictwo Matki Bożej wypraszać Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Natomiast przez czerwiec, po wieczornej Mszy św., będziemy się modlić do Najśw. Serca Pana Jezusa. 

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 w Ojcowie zapraszam dzieci pierwszokomunijne na wspólną modlitwę dziękczynną za dar spotkania z Panem Jezusem w I Komunii św.

Porządek Mszy świętych w tym tygodniu:   
- 27V pn. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Kazimierza Cebulę w 30 dniu od śmierci;
- 28V wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Czesława Ornata;
- 29V śr. w Grodzisku o 18.00 – za śp. Halinę i Tadeusza Langner,
- 30V czw. w Ojcowie o 8.00 – za Parafian; o 10.00 – o Boże bł. i zdrowie dla Dominika w 18 rocz. urodzin i dla Weroniki z okazji 15 rocz. urodzin; o 18.00 w Ojcowie – za śp. Wacława Knapika, zamówił brat Stanisław z rodziną;
- 31V pt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Wacława Knapika;
- 1VI sb. w Ojcowie o 15.00 – ślub Małgorzaty Boran i Grzegorza Kołodziejczyka;
o 18.00 – za śp. Wacława Knapika, zam. koledzy i koleżanki syna Michała;
- 2 VI w niedzielę:
        - w Ojcowie:  - o godz. 8.00 – o Boże bł. dla rodziny za wstawiennictwem św. Antoniego; - o 10.00 – w int. nowożeńców Agaty i Bartłomieja o Boże bł. i liczne łaski na drodze wspólnego życia, zam. rodzice i siostra Paulina; - o 18.00 – za śp. Wacława Knapika;
       - w Grodzisku o 12.00 – za śp. Mariannę, Józefa i Wacława Madejów, Agnieszkę i Tomka Parzniewskich.

Dziękuję Panu Tomaszowi i jego rodzinie za przygotowanie Mszy św. w Bramie Krakowskiej w ostatnią sobotę. Dziękuję Panu Tadeuszowi za wykoszenie trawy przy Kaplicy na Wodzie, a Panu Andrzejowi za wykoszenie trawy w Grodzisku.

Pamiętajmy o dzieciach w ich święto 1 czerwca.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


19 maja 2013

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Niedzieli Zesłania Ducha Świętego

Z Listu św. Pawła Apostoła do  Koryntian: „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra”. Odnajdujmy w sobie, bracia i siostry, dary Boże i dzielmy się nimi dla wspólnego dobra, by mieć udział w życiu i chwale Bożej. 

Dziś kończy się okres wielkanocny, od jutra przechodzimy ponownie do okresu zwykłego w liturgii Kościoła. W najbliższy poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Natomiast w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
W miniony piątek pożegnaliśmy śp. Wacława Knapika, naszego parafianina, niech Bóg przyjmie go do swojego domu, a najbliższą jego rodzinę pocieszy.
Zachęcam, abyśmy licznie gromadzili się na nabożeństwach majowych, aby przez wstawiennictwo Matki Bożej wypraszać Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin i Ojczyzny.

Porządek Mszy świętych w tym tygodniu:   
- 20V pn. w Ojcowie o 18.00 – o dar zdrowia w ciężkiej chorobie, o siły i Bożą pomoc dla Leszka Miki;
- 21V wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Wacława Knapika;
- 22V śr. w Grodzisku o 18.00 – za ; śp. Helenę, Mikołaja, Bożenę Morawskich i ich zm. rodziców;
- 23V czw. w Ojcowie o 18.00 – w int. Piotra z ok. 18 rocz. urodzin o dar zdrowia i Bożego bł.;
- 24V pt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Zbigniewa Kasprzyka z ok. rocz. urodzin;
- 25V sb. w Ojcowie w Bramie Krakowskiej o 15.00 – za mieszkańców Ojcowa, pracowników OPN i turystów Doliny Prądnika, zam. rodz. Gubałów;
- 26 V w niedzielę:
    w Ojcowie: 
        - o  8.00 – za śp. Helenę, Wacława i Krzysztofa Mosurów oraz ich  zm. rodziców;
        - o 10.00 – za śp. Tomasza Kemona, za zm. z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące;
        - o 18.00 – za śp. Elżbietę Jankowską w 2 rocz. śm.;
    - w Grodzisku
        - o 12.00 – za śp. Józefę, Michała Domagalskich, Mariannę i Franciszka Opalskich; podczas Mszy św. sakr. chrztu św. przyjmie Franciszek Mikołaj Sołtys.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.12 maja 2013

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 


Pan Jezus powiedział do swoich uczniów: ""gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi." Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu."
Wniebowstąpienie Pańskie jest zapowiedzią, że my również jesteśmy wezwani do życia w chwale Bożej w niebie.

W tym ostatnim czasie przeżywaliśmy wiele uroczystości liturgicznych: 1V – uroczystość ku czci św. Józefa Rzemieślnika, Patrona naszej Parafii, 3V – Uroczystość NMP Królowej Polski, 8V – uroczystość św. Stanisława Bpa i m., patrona kościółka w Grodzisku. Ale w tych uroczystościach wzięła udział tylko malutka cząstka naszej Parafii. Również w nabożeństwach majowych uczestniczy bardzo mało osób. Dlatego zachęcam całą naszą Parafię do zaangażowani w życie liturgiczne Kościoła i do modlitwy.

W imieniu rektora WSD w Kielcach dziękuję za modlitwę i złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc dla Seminarium w wysokości 1761 zł.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: - 13V – wspomnienie NMP z Fatimy; 14V – święto św. Macieja Ap.; 15V – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski; 18V – przypada 93 rocz. urodzin bł. Jana Pawła II; 19V w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Porządek Mszy świętych w tym tygodniu:   
- 13V pn. w Ojcowie o 18.00 – o dar zdrowia dla Heleny Siudek; po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową;
- 14V wt. w Ojcowie o 18.00 – Msza św. za Parafian;
- 15V śr. w Grodzisku o 18.00 – o Boże bł. i zdrowie dla Zofii i Zosi z ok. imienin;
- 16V czw. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Mikołaja – Macieja Tarnówkę, zam. rodz. Tarnówków i Knapik;
- 17V pt. w Ojcowie o 18.00 – o zdrowie i Boże bł. dla Bernardy;
- 18V sb. w Ojcowie o 15.00 – ślub Patrycji Brzozowskiej i Sylwestra Tomczyka; o 18.00 w Grodzisku dziękczynno-błagalna z ok. imienin i rocz. urodzin Joanny, Andrzeja i Szymona;
- 19 V w niedzielę: w Ojcowie:  - o godz. 8.00 – za śp. Sławomira Tarnówkę;
- o 10.00 – za Parafian; - o 18.00 – w int. Marcela z ok. 1 rocz. urodzin o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej;
- w Grodzisku o 12.00 – za śp. Mikołaja Miklasińskiego i jego rodziców Jana i Stanisławę.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


5 maja 2013

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzielę Wielkanocy


„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy w nim przebywać”. Słowa te wypowiedziane przez Jezusa Chrystusa w Wieczerniku do apostołów, są również wezwaniem dla nas, abyśmy żyjąc słowem Bożym, żyli radością zjednoczenia z Bogiem.
Przeżywamy dzisiaj w naszej wspólnocie Dzień Seminaryjny. Modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele, bo one są miarą żywotności Kościoła. 

 8-go maja w śr. obchodzimy uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, Patrona Polski. W kościele w Grodzisku jest to dzień odpustu. Msza św. o godz. 12.00, zapraszam. Ponadto w tym tygodniu 6V obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. 7V – święto NMP Matki Łaski Bożej. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Porządek Mszy świętych w tym tygodniu:   
- 6 V pn. w Grodzisku o 18.00 – za śp. Marka Idzika i zm. z rodziny;
- 7 V wt. w Ojcowie o 18.00 – Msza św. o urodzaje i za rolników naszej Parafii;
- 8 V śr. w Grodzisku o 12.00 – za Parafian, o 18.00 w Ojcowie – za śp. Mariana Chmiesta w rocz. śm.;
- 9 V czw. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Aleksandrę Welkę, zam. rodz. Tarnówków i Knapików;
- 10 V pt. w Ojcowie o 18.00 – w int. Julii o zdrowie i Boże bł., zam. dziadek;
- 11 V sb. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Julię Hreniak i Janinę Jankowską; 

- 12 V w niedzielę: 

- w Ojcowie:  - o godz. 8.00 – za śp. Zdzisława Katarzyńskiego w 3 rocz. śm.;
- o 10.00 – w int. Piotra z okazji 18 rocz. ur. o zdrowie i Boże bł., podczas Mszy św. chrzest przyjmie Michał Rogóż; - o 18.00 – za śp. Edwarda Grojca, Józefa Knap oraz za zm. z rodz. Kalarusów i Knapów;
- w Grodzisku o 12.00 – o zdrowie i Boże bł. dla Szymona i Kacpra z ok. 1 rocz. ur., zam. dziadkowie i rodzice. 

Dziękuję pięciu rodzinom za złożoną ofiarę na pokrycie kosztów energii elektrycznej za zimę w wysokości 550 zł.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


.
 
 

Galeria

Gościmy

Aktualnie jest 106 gości online